JAK WYBRAĆ SWÓJ CMS? (CZĘŚĆ 1)

Strony internetowe (3)
16 maj 2022

Celuj w swoje potrzeby

Oceń swoje umiejętności w sieci

Zanim poznasz różne rodzaje CMS, musisz określić swoje potrzeby. Ważne jest również, aby znać swoje umiejętności w sieci:

  1. Czy jesteś profesjonalistą internetowym czy półprofesjonalnym? Więc nie potrzebujesz nikogo, aby skonfigurować swoją witrynę. Tutaj to od Ciebie zależy, czy zbudujesz i zaktualizujesz swoją witrynę. Powinieneś wiedzieć, co następuje w tym artykule.
     
  2. Internet jest Ci obcy, Twoja strona nie wymaga regularnych modyfikacji. Powinieneś rozważyć „godziny pracy bankowej” lub pracę na godziny. To znaczy powierzenie swojej witryny w całości agencji na drobne modyfikacje (ceny: od 75 do 100 USD za godzinę).
     
  3. Chcesz regularnie aktualizować lub wprowadzać zmiany. Reprezentuje to większość firm lub organizacji. W takim przypadku zarekomendujemy CMS (system zarządzania treścią) dla Twojej witryny.

Podstawowy pomysł

System zarządzania treścią lub CMS (Content Management System) to rodzina oprogramowania przeznaczonego do projektowania i dynamicznej aktualizacji stron internetowych lub aplikacji multimedialnych. Dla firm dostępne są trzy rodzaje CMS:

  • CMS typu Open Source
  • szyty na miarę CMS
  • autorski CMS

 

Niezależnie od wybranego CMS, musisz mieć dostęp do FTP (dostęp umożliwiający wprowadzenie kodu źródłowego strony). Jeśli dostawcy Ci ich nie zapewnią, uciekaj! Zacznijmy od pominięcia wyboru autorskiego CMS. W tym artykule nie będziemy się rozwodzić nad tym CMS. Jest niewielka elastyczność, bardzo droga na dłuższą metę i wymaga dużej zależności od właściciela domu. Pozostaje uzasadniony wybór między systemem CMS OpenSource a niestandardowym systemem CMS.

Kryteria, których nie można pominąć przed dokonaniem wyboru

Wiedza przyszłego managera

Będziesz musiał zarządzać swoją witryną! Aby to zrobić, będziesz musiał zadbać o jego instalację i ewolucję. Systemy zarządzania treścią typu open source są na pierwszy rzut oka łatwe w użyciu. Ale kiedy już znajdziesz się w środku, potrzebujesz dużej wiedzy, aby właściwie z niego korzystać. Jeśli nie masz kogoś, kto zna się na aplikacjach internetowych i nie znasz żadnego z tych interfejsów, będziesz potrzebować czasu i pieniędzy... Czasu, aby nauczyć się go używać i pieniędzy, aby skontaktować się z twórcami stron internetowych, aby wyjaśnij, jak to działa.

Niestandardowy CMS to narzędzie stworzone dla Ciebie i dostosowane do Ciebie. Tutaj system dostosowuje się do Ciebie, a nie na odwrót. Skoncentruje się tylko na funkcjach, których będziesz potrzebować. Łatwo się go nauczyć, ale montaż i instalacja muszą być wykonane przez programistę WWW. Tutaj to klient określa funkcjonalności, których potrzebuje do zarządzania swoją stroną internetową. Może więc sam zająć się wszystkimi modyfikacjami. Oczywiście CMS zostanie mu wyjaśniony przez twórców stron internetowych. Ponieważ wszystkie funkcje są oparte na ich wyborach, klient nie będzie miał problemu z ich użyciem.

Podobne artykuły
JAK WYBRAĆ CMS (CZĘŚĆ 2)
6 cze 2022
JAK ZAPROJEKTOWAĆ SWOJĄ STRONĘ?
6 cze 2022

ul. Wojska Polskiego 39A/23
41-600 Świętochłowice

Strona wykorzystuję pliki cookies w celu analizy ruchu na stronie, funkcji społecznościowych oraz narzędzi marketingowych. Kontynuując używanie strony uznamy za zgodę.OK