JAK WYBRAĆ CMS (CZĘŚĆ 2)

Strony internetowe (3)
6 cze 2022

System CMS Open Source

Jego wymagania

Open Source CMS są reklamowane jako darmowe... lub prawie. W rzeczywistości, jeśli tylko przejmiesz podstawy już stworzonej strony, nie powinieneś mieć żadnych problemów z tym narzędziem. Każda zmiana w podstawowym systemie jest darmowa, o ile wiesz, jak go zainstalować samodzielnie.
Niestandardowy CMS jest uważany za droższy w pierwszej kolejności. Na początku jest to prawda. Ale jeśli spojrzysz na dłuższą perspektywę, powinieneś wiedzieć, że twoja strona będzie podążać za twoim MSP przez całe życie. Tak więc, szybko zdajesz sobie sprawę, że utrzymanie CMS open source jest droższe niż system wykonany na zamówienie. Cena niestandardowego CMS w większości przypadków będzie niższa niż cena CMS opensource w dłuższej perspektywie.

W końcu zrozumiesz, cena nie może być argumentem do decyzji, ponieważ jest prawie taka sama.

Opensource CMS i jego zalety 

Open Source CMS to najczęściej stosowany obecnie system zarządzania treścią. Rzeczywiście, zapewne słyszałeś o WordPressie (najbardziej znanym), Joomla, Drupalu czy Prestashop. Wszystkie te systemy mają na celu zaspokojenie największego zapotrzebowania, a jednocześnie mają swoje specjalizacje. Ogólnie rzecz biorąc, mamy WordPressa, specjalistę od blogów, Drupala dla publikacji cyfrowych, Joomlę dla stron korporacyjnych i Prestashop dla firm internetowych. Dlatego bardzo ważne jest, aby określić swoje oczekiwania i pragnienia przed rozpoczęciem. Poniżej wymienimy główne atuty systemów CMS Opensource. Pamiętaj, że te zalety są ważne, jeśli dobrze czujesz się w aplikacjach internetowych.

Główne atuty tego typu systemu to:

Darmowy lub prawie darmowy. Pozostanie tak, jeśli nie będziesz chciał modyfikować podstawowego CMS-a. To Ty musisz się do niego dostosować, a nie odwrotnie. Za ewentualną robociznę potrzebną do wprowadzenia zmian zostaniesz obciążony kosztami.
Niezależność, ponieważ możesz go modyfikować i dostosowywać do woli, nie będąc zależnym od dostawcy. Ten atut idzie w parze ze skalowalnością systemu, która jak zrozumiałeś jest możliwa.
Szybkość aktualizacji. Ponieważ kod źródłowy jest darmowy, możesz go aktualizować za darmo. Dlatego zmiany w bazie są szybkie. Jednak system ten jest "otwarty" i daje łatwy dostęp hakerom do całej bazy. Dlatego należy bezwzględnie regularnie aktualizować wersję. Jeśli nie pomyślisz o tym i Twoja wersja stanie się zbyt stara, będziesz musiał zapłacić za aktualizację systemu. Starsze wersje są łatwiejsze do zhakowania i mogą uszkodzić całą platformę.
Oszczędność czasu jest prawdopodobnie największą zaletą tego typu systemu zarządzania. Z pewnością znajdziesz istniejący system, który spełni Twoje oczekiwania. Co więcej, w krótkim czasie można go umieścić w sieci. Jest to mocna strona, ale spójrzmy dalej, czy naprawdę uważasz, że te zalety wystarczą do pełnego zadowolenia?
Referencje internetowe: Podstawowe moduły SEO są już zawarte w OpenSource CMS. Można więc samodzielnie zoptymalizować swoje SEO.

Autorski system CMS

System zarządzania dostosowany do potrzeb

Tego typu system jest tworzony dla Ciebie i tylko dla Ciebie. Znajdą się w nim tylko te funkcje, których potrzebujesz. Jest to zatem system, który będzie dla Ciebie intuicyjny. Można go zatem dowolnie modyfikować. Poniżej wymienimy najważniejsze zalety systemu CMS na zamówienie. Są to zalety dla każdego, nawet jeśli nie masz żadnej wiedzy na temat Internetu.
Główne zalety tego typu systemu to.

Skalowalność Twojego systemu. Custom CMS jest jak dom, który jest budowany według Twoich potrzeb. Możesz dokonywać w nim przeróbek, rozbudowy, ale także urządzić go tak, jak chcesz. Jednak to web developer będzie musiał dokonać Twoich przeróbek.
Szybkość aktualizacji. Możesz dokonywać natychmiastowych aktualizacji, których potrzebujesz, bez potrzeby korzystania z usług web developera.
Łatwość użytkowania. Jak powiedziano wcześniej, to system dostosowuje się do Ciebie, a nie na odwrót. Znasz już wszystkie funkcje, więc będzie łatwy w użyciu.
Oszczędność czasu w dłuższej perspektywie to zaleta custom CMS. Ponieważ gdy już masz go w ręku, możesz wszystko zrobić sam. Nauka zajmuje bardzo mało czasu. To ustawienie strony zajmuje czas, ale kiedy już ją masz, możesz zarządzać wszystkim natychmiast.
Referencje internetowe: osoba odpowiedzialna za Twoje referencje będzie miała cały dostęp do modyfikacji kodu źródłowego strony i odniesienia go.

Główną wadą custom CMS jest jego wdrożenie. Trwa ono dłużej niż w przypadku systemu OpenSource CMS. Umieszczenie OpenSource CMS w sieci zajmuje około 3 dni. Projektowanie custom CMS może trwać kilka tygodni. System, który trzeba zbudować od podstaw, zajmuje więcej czasu na zaprojektowanie niż gotowy szablon. Własna strona internetowa może wydawać się droższa w zakupie, ale jest znacznie tańsza w utrzymaniu i aktualizacji.

Wybór systemu CMS

Opensource CMS to interfejs, który został zaprojektowany ogólnie, aby zaspokoić największe zapotrzebowanie. Jest to zupełne przeciwieństwo custom CMS, który jest zaprojektowany bezpośrednio do Twoich potrzeb. Nie jesteśmy w stanie określić, który z tych dwóch rozwiązań jest dla Ciebie lepszy. Możemy jedynie przypomnieć, że wszystko zależy od Twoich oczekiwań, czasu i możliwości sieci. Musisz też myśleć perspektywicznie i uzgodnić realne, długoterminowe rozwiązanie. Uważamy, że nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy na próby wykonania cudzej pracy. Nie pozwól, aby Twoja strona internetowa uczyniła Twoje życie piekłem! Istnieją wykwalifikowani ludzie, którzy mogą Ci pomóc.

Agencja tworzenia treści w Katowicach i okolicach

Agencja internetowa Dubuc Marketing oferuje swoje usługi custom CMS dla MŚP, które chcą wykorzystać swój biznes. Podobnie jak czterdzieści innych MŚP, zaufaj nam, aby stworzyć swój niestandardowy CMS. Aby porozmawiać z jednym z naszych ekspertów już dziś, skontaktuj się z Dubuc Marketing.

Rzeczywiście, można go zastąpić lub zmodyfikować.

Podobne artykuły
JAK ZAPROJEKTOWAĆ SWOJĄ STRONĘ?
6 cze 2022
JAK WYBRAĆ SWÓJ CMS? (CZĘŚĆ 1)
16 maj 2022

ul. Wojska Polskiego 39A/23
41-600 Świętochłowice

Strona wykorzystuję pliki cookies w celu analizy ruchu na stronie, funkcji społecznościowych oraz narzędzi marketingowych. Kontynuując używanie strony uznamy za zgodę.OK